Sarajevo Football Festival: Željezničar pobijedio u 112. Vječitom derbiju

Piše: A. S.

19.8.2017

21:57

Kraj, Željezničar je slavio pobjedu u 112. vječitom derbiju. Niko ne bi mogao očekivati da će gol iz pete minute riješiti pobjednika. Sarajevo je promašilo penal i može žaliti za prilikama. Prvi put u novijoj historiji Sarajevo je upisalo sva tri domaća poraza na startu šampionata.

21:51

Šest minuta sudijske nadoknade, dvije bakljade su uzrok tome.

21:44

Još 10 minuta do kraja susreta. Ulazimo u nešto mirniju završnicu. kao da su nogometaši Sarajeva "ispucali sve metke". Ili se varamo!?

21:35

Prilika za Želju, ali Bogičević kasni na loptu nakon ubacivanja Zebe. prije šanse Bogičevića, Sarajevo je imalo više od igre.

21:28

Kakva šansa za Sarajevo! Tim s Koševa je bolji u nastavku, a Ahmetović sa tri metra nije uspio ugurati loptu u mrežu. Ostaje 1:0 za Želju.

21:24

Umjesto Zakarića u igri je Zec.

21:20

Šansa na drugoj strani. Zakarić pogađa stativu.

21:19

Kjosevski brani penal. Pročitao je Rahmanovića. Navijači Želje u delirijumu. Bordo tim baš nema sreće prilikom izvođenja kaznenih udaraca. Rane na poraz u Širokom još uvijek traju, a sada se dogodio i ovaj maler.

21:18

Kao da smo naslutili... Penal za Sarajevo. Golman Kjesovski je pogriješio. Srušio je Hadžića. Penal čist kao suza.

21:15

Umjesto Hebibovića u igri je Nedim Hadžić.

21:10

Utakmica je izgubila na tempu. No, to ne znači da nećemo imati uzbuđenja.

21:04

Počelo je drugo poluvrijeme.

20:51

Na poluvremenu prilikom izjava trenera, Zijad Švrakić je rekao da je Sarajevo oštećeno za penal, dok je Admir Adžem podvukao da očekuje dobru igru svoj tima u nastavku.

20:50

Kraj prvog dijela. Gledali smo zanimljivu utakmicu, gol (Zeba) i dva crvena kartona (Ivetić, Ramović). Očekujemo zanimljivih 45 minuta u drugom dijelu. Sarajevo je većim dijelom bilo bolje, iako su rano primili gol. O spornoj situaciji kod prekrešaja nad Ahmetovićem, će se još pričati.

20:45

Igra se posljednja minuta prvog dijela.

20:41

Zajmović je imao priliku da poveća vodstvo. S pet metara nije pogodio gol Sarajeva.

20:38

U pet minuta novi prekršaj Sinana Ramovića. Isključenje - zasluženo. I igrač Željezničara odlazi ranije "pod tuš".

20:34

Novi karton. Kod Želje je požutio Ramović. ovo je peti žutih karton na današnjoj utakmici. na hlađenju je već - Ivetić. Vjerujemo da se već istuširao.

20:29

Ahmetović pada u kaznenom prostoru, domaći traže penal. Čuić pokazuje da se igra nastavi. Žute kartone dobivaju kapiten bordo tima Marko Mihojević i Stanojević.

20:22

Dobra šansa za Sarajevo. Stanojević je šutirao iskosa s desne strane, ali Kjosevski zaustavlja loptu bez problema.

20:20

Sarajevo se budi iako imaju igrača manje. Zakarić je faulirao Kuzmanovića na vrhu kaznenog prostora. Igrač Željezničara je dobio žuti karton.

20:15

Kadušić je napravio grub prekršaj nad Stanićem. Dobio je žuti karton.

20:07

Željo vodi - strijelac Zajko Zeba. Rutinski.

20:06

Penal za Željezničar i crveni karton za igrača Sarajeva - Perica Ivetić. Igrač Željezničara je sam išao prema golu bordo tima kada ga je Ivetić povukao za ruku i oborio u kaznenom prostoru.

Pogledajte vodeći gol:

Gol Zebe by lolmids

20:01

Počeo je meč na Koševu.

19:59

Igrači oba tima odali su počast žrtvama terorizma u Barceloni uz transparent: No pasaran

19:35

Nakon Sarajevo Film Festivala večeras od 20 sati krećemo sa Sarajevo Football Festivala. Na stadionu "Asim Ferhatović Hase" od 20 sati počinje 112. ligaški vječiti derbi između FK Sarajevo i FK Željezničar.

Meč se igra u okviru petog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Treneri Senad Repuh i Admir Adžem su se odlučili za igrače koji će početi meč.

Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Novaković, Mihojević, Ivetić, Sarić, Stanojević, Rahmanović, Kuzmanović, Hebibović i Ahmetović.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Osmanković, Stanić, Blagojević, Ramović, Zeba, Zakarić, Zajmović i Kajkut.

Pravdu na ovom meču će dijeliti Tomislav Čuić iz Tomislavgrada sa svojim pomoćnicima Goranom Dujakom iz Odžaka, te Damirom Lazićem iz Brčkog.

Četvrti sudija je Elvis Mujića iz Banovića, a dodatni pomoćnici Ilija Živković (Orašje) i Goran Paradžik (Ljubuški).

Delegat je Lazar Martinović iz Čapljine, dok je uloga posmatrača suđenja pripala Danku Čavaru iz Širokog Brijega.

Direktan prijenos je osiguran na MOJA TV, a i portal Avaz.ba iz minuta u minutu pratit će derbi na Koševu.