Nakon prekida susreta Borac slavio u Banjoj Luci, Mladosti samo bod protiv Krupe

Piše: S.Me.

10.12.2017

Susret u Kaknju između Mladosti i Krupe u okviru 18. kola Premijer lige BiH završen je neriješenim rezultatom 1:1, dok je Borac savladao Široki Brijeg 2:1.

Igrači Mladosti postigli su oba gola, s tim što su jedan pogodak proslijedili u sopstvenu mrežu, i to autogolom Abdela Metalsija u 67. minuti.

Mladost je uložila dodatne napore kako bi došli barem do boda u ovome meču, te su tako u 84. minuti golom Mešića došli do poravnanja.

Nakon ovoga gola više nije bilo promjena, pa je susret završen rezultatom 1:1.

Utakmica u Banjoj Luci pripala je iznenađujuće domaćem sastavu rezultatom 2:1.

Kažimo da je susret bio prekinut u 29. minuti zbog gađanja sudija i domaćih igrača.

Delegat meča Borac - Široki  naredio je da se isprazni istočna tribina, odakle su domaći navijači gađali sudije i igrače Borca. Poslije toga je nastavljen meč.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti Borac dolazi u vodstvo preko Galešića.

Početak drugog poluvremena počinje u znaku gostiju, koji u 48. minuti postižu gol, a strijelac je bio Vagner.

Širokom Brijegu su bili prijeko potrebni bodovi u borbi za titulu prvaka BiH.

Ipak, do kraja susreta Borac je došao do pobjede golom u 91. minuti, s čim su nezadovoljstvo svojih navijača s početka susreta, pretvorili u slavlje.

Kažimo da je ovo bio posljednji susret za oba tima u jesenjem dijelu prvenstva, te da ih na proljeće čekaju novi izazovi.