Željo preokretom do titule jesenjeg prvaka BiH, Sarajevu pobjeda u Vitezu

A. Kuburović

Piše: S.Me.

10.12.2017

+3

Posljednje utakmice jesenjeg dijela Premijer lige BiH u okviru 18. kola odigrane su danas.

Željezničar je pobjedom na Grbavici i to preokretom u drugom poluvremenu 3:2 došao do jesenje titule, a Sarajevo je nakon prolongiranog susreta od sat vremena došao do tri boda u Vitezu rezultatom 3:0.

Prije početka susreta na Grbavici svi su već upisali pobjedu i jesenju titulu u Premijer ligi BiH za domaćina.

Da baš tako lako ne bude za domaćina, pobrinuo se Radnik koji je već u prvom poluvremenu vodio sa 2:0, i to golovima Hadžića u 32. i Okića u 44. minuti susreta.

Nevjerica na licima navijača vidjela se na poluvremenu ovoga meča.

U drugom poluvremenu Željo ipak pokazuje zašto je trenutno najbolji tim u ligi. Nošeni domaćom publikom, Željezničar preokreće rezultat u svoju korist.

Prvi gol za domaćina postiže Saša Kajkut u 47. minuti.

To je bio samo nagovještaj onoga što slijedi. Graovac već u 59. minuti izjednačava rezultat i donosi slavlje svojim navijačima.

Za potpuni preokret pobrinuo se Zakarić, koji je iz penala u 70. minuti donio vodstvo svome timu na ovome meču.

Kažimo da su gosti dobili crveni karton zbog skrivljenog penala u 69. minuti i to Serbečić.

Pobjedom Željezničar je i zvanično postao jesenji prvak Premijer lige BiH.

Sarajevo je nakon prolongiranog meča zbog lošeg terena od sat vremena slavilo u Vitezu i to ubjedljivo 3:0.

Golove za goste u prvom poluvremenu su poistigli Ahmetović u 6. i Bekić u 16. minuti susreta.

U drugom poluvremenu Sarajevo je samo potvrdilo pobjedu i to drugim golom Ahmetovića i trećim za svoj tim u 75. minuti. Sarajevo je završilo jesenje prvenstvo na trećoj poziciji sa 35 bodova i boljom gol-razlikom od Širokog Brijega.

U nastavku možete vidjeti pobjedonosni gol Želje.