Premijer liga BiH: Sarajevo se oprostilo od borbe za titulu, GOŠK bolji od Čelika

Piše: Al. Ti.

25.2.2018

U okviru 20. kola nogometne Premijer lige BiH u terminu od 14.30 sati odigrane su dvije utakmice.

Sarajevo je na Koševu odigralo 0:0 s Radnikom i definitivno se oprostilo od borbe za titulu, dok je GOŠK na svom terenu savladao Čelik rezultatom 3:2 i time dodatno produžio agoniju tima s Bilinog polja.

Na Koševu, u izuzetno teškim uvjetima, Sarajevo je tražilo pobjedu kako bi ostala kakva takva nada za titulu. Prvu šansu za izabranike Husrefa Musemića propušta Adukor, koji ne uspijeva pogoditi mrežu.

Radnik je uzvratio u 40. minuti kada Mekić odlično šutira, ali njegov udarac brani Pavlović.

U drugom poluvremenu Sarajevo prvo promašuje veliku šansu. U glavnoj ulozi bio je Velkoski, koji sa pet metara nije uspio pogoditi mrežu. Radnik je mogao do vodstva u 70. minuti, ali se sjajno istaknuo golman Pavlović koji je odlično odbranio udarac Đurića.

Do kraja susreta Sarajevo je ostalo bez Adukora koji je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, i ostalo je 0:0.

U Gabeli je domaći GOŠK u sjajnoj utakmici savladao Čelik rezultatom 3:2.

Domaćini su vodili 2:0 već nakon 20. minuta igre, a strijelci su bili Mulahusejnović i Pandža, koji je pogodio vlastitu mrežu.

Čelik je uzvratio preko Jurine koji je s bijele tačke smanjio rezultat, a u finišu prvog dijela Nikolić je izjednačio na 2:2.

Velika tri boda Gošku donosi Mulahusejnović u 62. minuti. Do kraja je ostalo 3:2.