Sarajevo na sablasno praznom Koševu pobijedilo Široki i ostalo u borbi za Evropu

A. Kuburović

Piše: Al. Ti.

22.4.2018

+4

Na sablasno praznom Koševu u okviru šestog kola Lige za prvaka Sarajevo je u derbiju savladalo Široki Brijeg rezultatom 2:0 i time zadržalo šanse za plasman u Evropu naredne sezone.

Izabranici Husrefa Musemića su tokom cijelog susreta bili bolji rival. Ipak prva šansa na utakmici bila je za Široki, ali udarac Ćorića odlazi preko gola.

Uzvratilo je Sarajevo preko Halilovića, ali njegov udarac odlazi pored gola Bilobrka.

U drugom poluvremenu bordo tim krenuo je još odlučnije ka golu Širokog.

Prva prijetnja došla je u 55. minuti kada Hebibović šutira preko gola.

Sarajevo je povelo u 58. minuti kada nakon dobre akcije Velkoskog, vlastitu mrežu pogađa Marković.

Nastavilo je Sarajevo i dalje sa napadima, a na drugi gol se čekalo do 71. minute.

Nakon brze kontre sjajno se snašao Sarić koji pogađa za 2:0 i veliko slavlje domaće klube i igrača.

Ostalo je do kraja 2:0 za Sarajevo, koje je tako sada smanjilo zaostatak za Širokim Brijegom.

Bordo tim sada ima 47 bodova, dok Široki ima dva boda više.