KOŠARKA

Eurobasket: Španija pobijedila Rusiju i osvojila bronzu

Piše: Al. Ti.

17.9.2017

U Istanbulu u dvorani Sinan Erdem danas je odigrana utakmica za treće mjesto na Eurobasketu između Španije i Rusije.

Na kraju su se za bronzom morali zadovoljiti košarkaši Španije koji su bili bolji rezultatom 93-85.

Utakmica je počela odličnom igrom Španije, a posebno se isticao Mark Gasol (Marc Gaso),. za kojeg odbrana Rusije nije imala rješenje.

Dominacija Španije se najbolje mogla ogledati u rezultatu nakon prvog poluvremena, a koji je iznosio 45-28.

Ipak u drugom poluvremenu veliki preokret Rusije, koja je na krilima sjajnog Šveda igrala odlično, a tri minute prije kraja utakmice rezultat je bio 78:76 za Španiju.

Ipak, Španije je u posljednje dvije minute skupila odbranu i koševima Gasola i Emeteria dolazi do prednosti od 87-79.

Završilo je na kraju 93-85.

Najefikasniji na utakmici bio je Paul Gasol koji je ubacio 27 poena, dok je njegov brat Mark dodao 25.

Kod Rusije najbolji je bio Šved sa 18, te Mozgov sa 14 poena.