Pobjeda Portlanda, Nurkić igrao sjajno

AFP

Avaz.ba

6.10.2017

Portland Treil Blejzersi (Portland Trail Blazersi) rezultatom 106:101 pobijedli su  Toronto Reptorse (Toronto Raptorse).

Blazersi su bili bolji većim dijelom meča. Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga, tako da je Portland samo jednim poenom dobio prvu četvrtinu (27:26). U drugoj i trećoj četvrtini Blejzersi ubacuju u veću brzinu i prave značajnu bodovnu prednost, koja je izgledala sasvim nedostižno. No Raptorsi su odličnom igrom u posljednjem periodu kojeg su dobili rezultatom 32:21 vratili neizvjesnost u utakmicu, ali do trijumfa nisu mogli doći.

Jusuf Nurkić je bio na nivou, postigao je 12 poena te ostvario šest skokova uz dvije blokade.

Efikasniji od našeg košarkaša u pobjedničkom timu bili su Lilard (Lillard) sa 16 te Mekolum (McCollum) sa 15 poena. Kod Raptorsa se izdvaja učinak Lovrija (Lowrya) od 23 poena.

Nurkić već nekoliko pripremnih utakmica igra sjajno i postiže veliki broj pojena i igra jako dobro bez obzira na pobjede i poraze njegovog tima u ovim pripremnim mečevima pred početak nove sezone NBA.