Cedevita na krilima Muse nanijela prvi poraz Darušafaki

D. K.

7.12.2017

Košarkaški reprezentativac BiH Džanan Musa ubacio je 11 poena u večerašnjem trijumfu Cedevite nad turskom Darušafakom u okviru 7. kola grupe A Eurokupa.

Cedevita je u "Domu sportova" nakon produžetaka slavila sa 89:83 (u regularnom vremenu bilo 76:76).

Najefikasniji u zagrebačkom timu bio je Roko Ukić sa 27 poena, dok je Demetris Nikols (Nichols) upisao 20 poena i osam skokova. Vil Čeri (Will Cherry) odigrao je fantastičnu četvrtu četvrtinu i ukupno ubacio 15 poena. Musin saigrač u Cedeviti i reprezentaciji BiH Andrija Stipanović imao je četiri poena i pet skokova.

Kod gostiju po 13 poena zabili su Džejms Bel (James Bell), Džedžuan Džonson (Jajuan Johnson) i Kartal Ozmizrak.

Treba napomenuti kako je Cedevita početkom četvrte četvrtine bila u zaostatku čak 16 poena (46:62), ali je do kraja uspjela izboriti produžetke (76:76). U dodatnih pet minuta igre domaćin je bio prisebniji rezultatom 13:7, za konačnih 89:83.

Cedevita, koju s klupe vodi Jure Zdovc, večerašnjim je trijumfom ekipi trenera Davida Blata (Blatt) nanijela prvi poraz u Eurokupu ove sezone.

Nakon sedam odigranih kola, Darušafaka je na omjeru 6-1, a Cedevita 4-3.