Težak poraz Portlanda: Nurkićevih skromnih osam poena, veliki povratak Karija

Foto AFP

Piše: A. S.

31.12.2017

Portland, našeg Jusufa Nurkića, doživio je težak poraz na gostovanju kod Atlante (89:104).

U meču u kojem su košarkaši Portlanda imali dva lica, bolje su se snašli domaći igrači i zasluženo pobijedili.

Nurkić i društvo igrali su samo dobro prvo poluvrijeme koje su dobili sa 52:46, ali se u nastavku, po ko zna koji put ove sezone, igra Portlanda raspala, što su iskoristili domaći igrači predvođeni Nijemcem Denisom Šroderom (Dennis Schroder, 22 poena) i došli do važne pobjede.

Nurkić je na parketu proveo 24 minute. Za to vrijeme postigao je osam poena (3/11 iz igre), upisao 11 skokova i četiri asistencije.

Ovo je bila tek deseta pobjeda Atlante (26 poraza), dok je Portland došao do omjera 16-17.

Dodajmo, da se noćas na NBA teren vratio veliki Stef Kari (Stephan Curry). Košarkaši Golden Stejta u meču u kojem je viđeno čak 269 poena pobijedili su Memfis sa 141:128, a blistao je upravo Kari, povratnik u tim Voriorsa poslije 11 propuštenih duela zbog povrede zgloba.

Kari je za 26 minuta na terenu postigao 38 poena (13/17 iz igre, 10/13 za tri), uz četiri skoka i tri asistencije!