KOŠARKA

Cedevita u Zagrebu savladala Budućnost: U okršaju "Zmajeva", Musa i Stipanović bolji od Gordića

D. K.

3.2.2018

Zagrebačka Cedevita večeras je u Košarkaškom centru "Dražen Petrović" savladala podgoričku Budućnost VOLI rezultatom 76:71, u okviru 19. kola ABA lige.

Bio je to duel trojice bh. reprezentativaca - Džanana Muse i Andrije Stipanovića u dresu domaćina, te Nemanje Gordića kod gostiju.

Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu i na odmor otišli s vodstvom 40:33. No, uoči posljednjih 10 minuta minimalnu prednost ipak su imali gosti (56:57) koji su treću četvrtinu dobili sa 24:16.

Na nešto manje od četiri minute do kraja meča, Podgoričani su imali prednost od pet poena (69:64). Međutim, ključna je bila serija Cedevite od 12:0 preko Vila Čerija (Will Cherry), Džanana Muse, Roka Ukića i Filipa Krušlina.

U dresu Cedevite, Krušlin je upisao 19 poena i četiri skoka, Musa je ubilježio 15 poena i šest skokova, a Stipanović osam poena i tri skoka.

Kod gostiju najefikasniji je bio Kajl Gibson (Kyle) sa 19 poena i šest skokova. Gordić je dodao 12 poena i dva skoka.