KOŠARKA

Igokea odbranila titulu osvajača Kupa Bosne i Hercegovine

Piše: A. G.

17.2.2018

Košarkaši Igokee četvrti put zaredom osvojili su titulu osvajača Kupa Bosne i Hercegovine, a nakon što su savladali domaćina turnira ekupi Kaknja 94:76.

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo rutinsku pobjedu aktuelnog prvaka BiH, bilo je dosta neizvjesno, a domaći igrači su čak vodili dobrim dijelom prvih 20 minuta.

Timovi su na odmor otišli izjednačeni, 39:39, ali već na početku drugog poluvremena Igokea je napravila seriju od 11 koševa. Od tada, gosti su većinom samo povećavali prednost do konačnog rezultata i tako odbranili titulu osvajača Kupa.

Kakanj je u prvom polufinalnom susretu, pred prepunim tribinama dvorane u Kaknju bez većih problema savladao Student Igokeu rezultatom 89:69

Branilac titule osvajača Kupa BiH, Igokea, slavila je pobjedu nad Zrinjskim rezultatom 83:71.