Sporting nadigrao Maribor, fenomenalni gol Nanija

Utakmica kasnila zbog kvara na reflektoru

Al. Ti.

25.11.2014

U utakmici koja je čak završila skoro cijeli sat kasnije, nego li je trebala, ekipa Sportinga je na svom terenu savladala ekipu Maribora. Na kraju je bilo 3:1 za domaći tim.

Domaći igrači su poveli već u 10. minuti kada je nakon asistencije Nascimenta pogodio Mane.

Vodstvo domaćih igrača je udvostručio Nani, koji je nakon sjajnog solo prodora pogodio za 2:0, a igrala se 35. minuta.

U drugom poluvremenu, koje je i kasnilo zbog kvara na reflektorima, smo gledali dominaciju domaćih igrača, međutim, gosti iz Slovenije su u 52. minuti došli do smanjenja rezultata, zahvaljujući autogolu Nascimenta.

Ipak sve dileme oko pobjednika u ovom susretu je riješio Islam Slimani koji je na asistenciju Nanija pogodio u 65. minuti za pobjedu od 3:1.

Ovom pobjedom ekipa Sportiga se približila plasmanu u osminu finala Lige prvaka.