Džeko s Romom u SAD: Dijamant obradovao mnoge Bosance i Hercegovce

( Roma/Twitter)

Piše: A. S.

20.7.2017

Edin Džeko je u dva sata po našem vremenu odigrao prvu utakmicu za Rimu u nevoj sezoni.

Rimljani se nalaze na turneji po Sjedinjenim Američkim Državama, gdje su u Detroitu odigrali prijateljsku utakmicu protiv Paris Saint Germaina.

U pravoj prijateljskoj utakmici bez mnogo prilika rezultat je bio 2:1 za Parižane (nakon penala).

Dijamant je igrao od prve minute. Iako nije postigao gol, bio je rastrčan i pokretljiv, potvrdivši da će i ove sezone biti jednako uspješan kao i prošle kada je bio prvi strijelac Serie A postigavši ukupno 39 golova za Romu u svim takmičenjima.

Džeko je na stadionu u Detroitu imao i podršku velikog broja navijača, koji su na tribinama i prije utakmice viđeni u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Igrao je do 45. minute kada ga zamijenio Nijerijac Sadiq Umar, koji je u 60. minuti postigao gol za Rimljane. PSG je poveo preko  Marquinhosa u 36. minuti susreta.

Konačan rezultat  susreta bio je 1:1, nakon čega se pristupilo izvođenju penala, gdje su parižani imali više sreće i došli do pobjede.