Evropska liga: AIK savladao Želju i otišao u treće pretkolo

Al. Ti.

20.7.2017

Ekipa Željezničara nije uspjela da se plasira u treće pretkolo Evropske lige nakon večerašnjeg susreta protiv AIK-a.

Naime, švedski tim je na Friends Areni savladao Želju rezultatom 2:0 i nakon 0:0 sa Grbavice od prije sedam dana otišao dalje na megdan Bragi iz Portugala.

Željo je sjajno počeo utakmicu i već u 3. minuti imao dobru šansu. Nikolić je prebacio za Zakarića, ali njegov šut brani Linner.

U nastavku utakmice gledali smo fudbal na sredini terena, gdje je naš tim pokušavao da ugrozi domaćina kontrama i polukontrama.

Treba izdvojiti i dobar šut Radinovića iz 31. minute, ali bio je neprecizan. Rezultatom 0:0 završilo je prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu AIK je krenuo mnogo ofanzivije ka golu Kjosevskog, što se isplatilo već u 48. minuti kada Johansson pogodio glavom nakon greške golmana Želje.

U 52. minuti Olsson je odlično šutirao sa vrha šesnaesterca, ali Kjosevski još bolje brani. Novu priliku imao je Johansson, ali Stevanović sa gol linije spašava svoj gol.

Nastavio je AIK sa napadima i u nastavku, a treba izdvojiti šanse Markkanena.

Najbolju šansu za Želju propustio je Nikolić, koji nakon greške Linneroa šutira sa desetak metara, ali sa gol linije loptu izbacuje Nyholm.

AIK je ovaj promašaj brutalno i kaznio u 85. minuti kada je Goitom pogodio petom za konačnih 2:0.

Nils-Eric Johansson GOAL HD - AIK (Swe) 1-0... by taftadarka2016

AIK - Željo 2:0 by goloviliga