Milan ponizio Bajern

Avaz.ba

22.7.2017

Fudbaleri Milana pobijedili su 4:0 Bajern Minhen u prijateljskom meču uokviru internacionalnog Kupa šampiona.

Ako se po jutru dan poznaje, Milan se vraća u vrh. Rosoneri su ubjedljivo pobijedili velikog rivala, koji je igrao praktično u najjačem sastavu opet su falili samo Nojer i Roben. Milan je sa druge strane igrao prvo poluvrijeme u jednom, a drugo u potpuno drugačijem sastavu, ali je i pored toga uspio da dođe do velike pobjede.

Prvijence u dresu Milana upisali su Kesi, dvostruki strijelac Kurtone kao i rezervista Čalhanoglu. Stigao je da debituje i Bonući koji je ušao u igru u 63. minutu umjesto Zapate.

Anćeloti je napravio samo tri zamjene, njegov tim stvorio je nekoliko šansi, a najveću je propustio Miler koji nije šutnuo sa sedam osam metara već je probao da asistira i pogriješio je.

Milan je upisao pobjedu nakon poraza od Dortmunda u ovom takmičenju, dok je Bajern poražen i drugi put, jer je prvo zaustavljen od Arsenala nakon penala.