Bundesliga: Ibišević asistirao u pobjedi Herthe

Ibišević na utakmici protiv Stuttgarta ( AFP)

A. S..

19.8.2017

Nogometaši Borussije iz Dortmunda snažno su ušli u novu sezonu Bundeslige.

U gostima su deklasirali Wolfsburg (3:0), uz sigurnu igru i dominaciju tokom cijelog meča.

Blistao je mladi Amerikanac Kristijan Pulišić, koji je dao prvi gol i zabiljžio jednu asistenciju.

U timu Borussije nakon sedam mjeseci pauze pojavio se Mario Gotze.

Pitanje pobjednika praktično je riješeno za pet minuta, sredinom prvog poluvremena. Pulišić je u 22. minutu postigao gol nakon što se odlično snašao u šesnaestercu domaćih - 0:1.

Uslijedio je odličan pogodak Marca Bartre, koji je iskosa šutirao i uspio da savlada golmana Casteelsa.

U drugom poluvremenu su "milioneri" kontrolisali igru i vrebali grešku protivnika. Tako su u 62. minutu postavili konačan rezultat, kada je Pulišić prošao po desnoj strani, lijepo uputio loptu po zemlji, a na drugoj stativi je čekao Pierre-Emerick Aubameyang.

Najboljem strijelcu Bundeslige prošle sezone, nije bilo teško da "spremi" loptu u mrežu za 3:0.

Stuttgart se vratio u Bundesligu poslije samo godinu, ali nije dobro počeo novi ciklus. "Švabe" su u Berlinu poražene od kvalitetnog tima Herthe, a dvostruki strijelac bio je Australijanac Mathew Leckie.

Naš Vedad Ibišević je bio kapiten u dresu Herthe i upisao je prvu asistenciju u sezoni. Leckieu je asistirao kod prvog gola.

Pogledajte kako je izgledalo:

Mathew Leckie GOAL HD - Hertha Berlin 1-0VfB... by sharleenguglielmo

HSV je "minimalcem" osvojio bodove u susretu sa Augsburgom, a sa po 1:0 su pobijedili još Hoffenheim i Hannover Bremena na odnosno Mainz.