Juventus slavio na otvaranju sezone: Pjanić asistirao, Buffon ponovo pokazao da je najveći svih vremena

Avaz.ba

19.8.2017

Juventus je sezonu Serie A (nakon iznenađujućeg poraza u superkupu od Lazija) otvorio sigurnom pobjedom pred svojim navijačima nad Cagliarijem.

Stara je dama povela u 12. minuti pogotkom Marija Mandžukića. Hrvatski je napadač postigao gol nogom s 11 metara nakon ubačaja Stephana Lichtsteinera.

A prije pogotka protivnički je gol pokušao ugroziti Miralem Pjanić. Bh. veznjak je u trećoj minuti pucao snažno iz slobodnjaka, ali je prošlo pokraj lijeve stative.

U 39. minuti Cagliari je dobio jedanaesterac nakon što je Alex Sandro povukao Duju Čopa. Sudija Maresca nije iz prve pokazao na bijelu tačku, ali nakon intervencije video tehnologije, dosudio je penal.

No, Fariasov je udarac obranio legendarni Gianluiggi Buffon!

A u 45. minuti Paulo Dybala je pobjegao, primio odličnu dugu loptu Pjanića, te zakucao za 2:0.

U 66. minuti još jedna lijepa akcija Khedire i Sandra, a zabio je iskosa Gonzalo Higuain. Posljednjih je 20 minuta odigrao i debitant Blaise Matuidi, koji je ovih dana stigao iz PSG-a.