Premiership: City i Everton podijeli bodove, Rooney ušao u historiju

AFP

Piše: N. Kr.

21.8.2017

Manchester City i Everton su podijelili bodove u drugom kolu engleskog Premiershipa odigravši 1:1 na Etihad stadionu.

Wayne Rooney je doveo "karamele" u vodstu u 35. minuti utakmice i tako je ušao u historiju Premiershipa. Naime, ovo je bio 200. pogodak Rooneya u engleskoj ligi. Najbolji strijelac svih vremena je Alan Shearer sa 260. golova.

U nastavku susreta, City je ostao sa igračem manje jer je Kyle Walker u roku dvije minute dobio dva žuta kartona i tako svoju ekipu ostavio na cjedilu.

Ipak, do kraja susreta City je uspio da izbjegne poraz. Raheem Sterling je u samom finišu susreta, tačnije u 82. minuti pogodio za konačnih 1:1. Ovim remijem obje ekipe imaju po četiri boda.

U sljedećem kolu Everton opet gostuje, ovaj put aktuelnom prvaku, ekipi Chelseaja dok će City u goste ekipi Bournemoutha našeg Asmira Begovića.