Probuđeni londonski "lavovi": Chelseaju sigurna pobjeda nad Evertonom

S.Me.

27.8.2017

Thierry Henry je nakon pobjede Chelseaja nad Tottenhamom u prošlom kolu upozorio ostale timave Premier lige na buđenje londonskih "lavova".

- Pobjeda nad gradskim rivalom je upozorenje ostalim timovima da se bude londonski "lavovi".

U trećem kolu Premiershipa, Chelsea je savladao Everton na domaćem terenu rezultatom 2:0.

Sve je bilo već riješeno nakon prvog poluvremena kada su Plavci uz veliku dominaciju riješili pitanje pobjednika postigavši dva gola. Prvi gol je postigao Fabregas na asistenciju Morate u 27. minutu, dok je drugi gol postigao upravo Morata na jedan sjajan centaršut Azpilicuetae u 40. minutu.

Ovim golom i asistenciom Morata pokazuje kako će ipak biti veliko pojačanje Chelseaja, iako su neki na početku sezone bili skeptični u njegove mogućnosti i privikavanje na Premier ligu.

Drugo poluvrijeme Chelsea je ušao odlučno da sačuva svoju prednost i ne primi gol, a ako šta više naprave u napadu to i bolje za Conteov tim.

Međutim do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao i tako je Chelsea sigurnom pobjedom, drugom u nizu krenuo u odbranu naslova Engleske lige.