Premiership | Liverpool deklasirao Arsenal, Burnley šokirao Tottenham

Detalj sa susreta Liverpoola i Arsenala ( AFP)

(D. K.)

27.8.2017

U derbiju 3. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je danas deklasirao Arsenal sa 4-0, dok je Burnley šokirao Tottenham odigravši na Wembleyju 1-1.

Liverpool je "pregazio" Arsenal pobijedivši 4-0 u susretu u kojem gosti nisu uputili nijedan udarac u okvir protivničkog gola. Arsenal može biti sretan što je primio "samo" četiri gola, jer su "Redsi" imali još nekoliko sjajnih prilika.

Golove za domaćine zabila su četvorica napadača - Roberto Firmino (17), Sadio Mane (40), Mohamed Salah (57) i Daniel Sturridge (77).

Posebno je bio raspoložen Salah koji je osim gola zabilježio i asistenciju i svih 90 minuta bio je prava napast za odbranu Arsenala.

U drugom susretu Tottenham i Burnley odigrali su 1-1, a gosti su zabili gol u posljednjim trenucima susreta.

Strijelac je bio Chris Wood. Prije toga gol za Tottenham zabio je Dele Alli u 49. minuti.

Danas su odigrana još dva susreta. Prvak Chelsea je na "Stamford Bridgeu" pobijedio Everton 2-0, dok su West Bromwich Albion i Stoke City odigrali bez pobjednika, 1-1.

Na tabeli vodi Manchester United s maksimalnih devet bodova, dok Liverpool, Huddersfield Town i Manchester City imaju po sedam. Na začelju je West Ham s tri poraza, piše Sportklub.