Kvalifikacije | Srbija već vodi 2:0: Pogledajte gol Džekinog saigrača Kolarova, navijači u delirijumu

Piše: A. S.

2.9.2017

Fudbalska reprezentacija Srbije od 18 sati igra kvalifikacioni meč za odlazak na Svjetsko prvenstvo, a protivnik je selekcija Moldavije, a već na semaforu piše rezultat od 2:0.

Prvo je naše istočne susjede u vodstvo doveo Mijat GaČinović u 20. minuti susreta, da bi saigrač našeg Edina Džeke, Aleksandar Kolarov uduplao vodstvo Srbije. Igrala se 30. minuta susreta.

Srbija je prva u grupu s identičnim brojem bodova kao i Irska, koja u isto vrijeme gostuje u Gruziji. Trenutni rezultat u Tbilisiju je 1:1. Povela je bila Irska, ali su domaćini do kraja prvog dijela uspjeli izjednačiti.

U ovom terminu igraju se još dva susreta Finska - Island 1:0 te Albanija - Lihtenštaj 0:0.

U večernjem terminu od 20.45 sati na rasporedu je pet susreta od kojih je nazanimljiviji onaj u Madridu, gdje na stadionu "Santiago Bernabeu" Španija dočekuje Italiju.

Od ostalih mečeva izdvajamo duel Hrvatske i Kosova te Ukrajine i Turske.

Inače, Bosna i Hercegovina svoj meč protiv Gibraltara igra sutra (20.45 sati).