Derbi Serije A: Het-trik Imobilea, asistencija Lulića

Piše: A.S.

10.9.2017

Senad Lulić igra u velikoj formi. Nakon što je postigao jedan od četiri gola u pobjedi Bosne i Hercegovinu protiv Gibraltara (4:0), nogometaš Lacija je upisao asistenciju u derbi susretu trećeg kola Serije A .

Njegov Lacio je na stadionu Olimpiko dočekao Milan i već nakon 45 minuta, Rimljani su vodili 2:0 (trenutno se igra 53. minuta 4:1, op.a.).

Lulić je upisao asistenciju kod drugog gola, koji je u 43. minuti postigao Čiro Imobile (Ciro Immobile, postigao het-trik, a jedan Alberto).

Za goste prvi gol postiže Montolivo u 56. minuti i smanjuje veliku prednost domaćina.

Ostatak utakmice nije donio neke velike promjene iako smo gledali grub meč do kraja, zbog čega je Parolo prije posljednjeg zvižduka morao uputiti u svlačionicu jer je dobio svoj drugi žuti karton, ujedno i crveni u 93. minuti.

Ovom pobjedom Lacio je prestigao Milan na tabeli i sada ima sedam bodova, jedan bod više od Milana.