Serija A: Milan golovima Kalinića savladao Udineze, Napoli demolirao Benevento

Piše: Al. Ti.

17.9.2017

U terminu od 15 sati danas su odigrane četiri utakmice 4. kola italijanske Serije A.

Milan je na svom stadionu dočekao Udinese našeg Rijada Bajića i na kraju slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Domaćini su poveli u 22. minuti kada je strijelac bio hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Ipak odgovor Udinesea nismo dugo čekali. Igrala se 28. minuta kada je Lasanja (Lasagna) pogodio za 1:1.

Rosoneri (Rossoneri) opet u vodstvo dolaze u 31. minuti kada opet Kalinić pogađa za 2:1, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.

Naš Rijad Bajić u igru je ušao u 61. minuti susreta.

Napoli je na San Paoliju deklasirao Benevento rezultatom 6:0. Strijelci za domaće bili su redom Alan (Allan), Insinje (Insigne), Mertens (dva puta) i Kaljehon (Callejon) i Madžo (Maggio) u sudijskoj nadoknadi vremena.

Debitant u Seriji A, ekipa SPAL-a poražena je na svom terenu od Kaljarija (Cagliarija) rezultatom 2:0. Strijelci za goste bili su Barela (Barella) u 17. minuti i Žoao Pedro (Joao Pedro) u 68.

I konačno u Torinu istoimeni domaćin je dočekao Sampdoriju i na kraju remizirao, a bilo je 2:2.

Gosti su poveli u 1. minuti kada je Zapada pogodio za 1:0. Ipak uslijedio je preokret Torina, koji u dvije minute preko Baselija (Baselli) i Belotija (Belottija) dolaze do prednosti.

Ipak Kvaljarela (Quaqliarella) u 34. minuti pogađa za 2:2, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat susreta.