Liga prvaka: Ronaldo dokrajčio Borusiju, Napoli i Totenhem ubjedljivi

Piše: Al. Ti.

26.9.2017

90+ Kraj večerašnjih utakmica.

90' Sterling pogađa i drugi put za Siti. Ubjedljiva pobjeda Mančester Sitija

83' Sevilja dolazi do novog gola, a strijelac je ponovo bio Ben Jader sa bijele tačke.

79' Ronaldo rješava pitanje pobjednika u večerašnjoj utakmici. Sjajno je asistirao Luka Modrić.

70' I Napoli stiže do treće gola. Strijelac je bio Kaljehon. Sada domaći protiv Fejnorda vode 3:0.

68' Kakva noć za Kejna. Naime, engleski napadač je postigao svoj prvi hat trick u Ligi prvaka. Spursi na pragu ubjedljive pobjede

63' Heri Kajen dovodi Totenhem u vodstvo od 2:0.

54' Vraća se Borusija protiv Reala. Milioneri su smanjili preko Obamejanga. Sada je 2:1

50' Na San Paoliju, domaći tim Napolija poveo je 2:0, a strijelac je bio Mertens.

49' Kraljevski klub je pred pobjedom. Bejl je sada asistirao, a konačno gol postiže Kristijano Ronaldo za velikih 2:0.

48' Konačno gol i na Etihadu, gdje je domaći Mančester Siti poveo golom De Brujnea 1:0.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na večerašnjim utakmicama.

BORUSIJA DORTMUND - REAL MADRID 0:1

45' Završeno je prvo poluvrijeme na svim večerašnjim utakmicama.

44' Bešiktaš vodi protiv Lajpciga 2:0, a strijelac je bio Taliska.

39' Pijetlovi su došli do vodstva protiv APOEL-a. Strijelac za Totenhem bio je Kejn.

38' Sevilja je povisila vodstvo protiv Maribora na 2:0, a strijelac je bio ponovo Ben Jeder.

33' Liverpul je ekspresno izjednačio protiv Spartaka, a strijelac za Redse bio je Kutinjo nakon asistencije Manea.

31' U revanšu finala Lige prvaka iz 2003. godine Porto je na gostovanju u Monacu došao do vodstva, a strijelac je bio Abubakar.

28' Na stadionu Sančez Pisuan (Sacnhez Pizjuanu) domaća Sevilja je povela protiv Maribora 1:0, a strijelac je bio Jedder (Yedder)

26' Spartak vodi protiv Liverpula 1:0, a strijelac je bio Fernando iz slobodnjaka.

19' Real vodi 1:0, a strijelac je Geret Bejl (Gareth Bale). Velemajstorski gol je postigao Bejl nakon asistnecije Karvahala (Carvajala)

11' Rajan Babel je doveo Bešiktaš u vodstvo protiv Lajpciga.

7' Napoli je već poveo protiv Fejnorda, a strijelac je bio Lorenco Insinje (Lorenzo Insigne)

Najjače fudbalsko takmičenje na svijetu večeras se nastavlja utakmicama drugog kola u grupama E, F, G i H.

Svakako da će najzanimljiviji susret biti igran na Signal Iduna Parku, gdje će domaća Borusija Dortmund (Borussia Dortmund) dočekati aktuelne prvake Evrope, Real Madrid.

Podsjećamo, Real je u prvom kolu savladao APOEL rezultatom 3:0, dok je Borussija remizirala sa Totenhamom.

Kristijano Ronaldo (Cristiano Ronaldo) večeras će odigrati 400. utakmicu u dresu Reala i u derbiju grupe H pokušati da prekine neugodnu tradiciju. Naime, "kraljevski klub" na šest prethodnih gostovanja u Dortmundu nije pobijedio, samo je tri puta izvukao remi.

U ostalim utakmicama vrijedi istaći susret Sevilje (Sevilla) i Maribora, za koji igra naš internacionalac Jasmin Mešanović, te Mančester Sitija (Manchester Cityja) i Šahtjora (Shakhtara)