Premijeršip: Mančester siti savladao Čelzi u Londonu

Avaz.ba

30.9.2017

Fudbaleri Mančester sitija(Manchester City) pobjedili su večeras u gostima Čelzi (Chelsea) sa 1:0 u derbi utakmici sedmog kola engleske Premijer lige.

Jedini gol na utakmici postigao je Kevin de Brujne (Kevin De Bruyne) u 67. minutu.

Siti sada ima 19 bodova i današnjom pobjedom je zadržao diobu prvog mjesta u Premijer ligi sa gradskim rivalom Mančester junajtedom (Manchester United), dok je šampion Engleske, Čelzi, četvrti sa 13.

Prvo poluvrijeme utakmice na stadionu Stamford bridž (Stamford Bridge) nije donijelo mnogo uzbudjenja. Oba tima imala su po nekoliko solidnih situacija pred golom rivala, ali su mreže poslije prvih 45 minuta mirovale.

U drugom poluvremenu Siti je imao inicijativu i to je donijelo rezultat u 67. minutu. Gabrijel Žezus (Gabriel Jesus) je s ivice šesnaesterca odigrao povratnu ka De Brujneu, koji je nakon kratkog driblinga snažno šutirao i savladao Tibu Kurtou (Thibaut Courtois).

Do kraja susreta gosti su mogli do još jednog gola, ali je Antonio Ridiger (Antonio Rudiger ) s gol linije u 85. minutu zaustavio snažan šut Žezusa sa oko 10 metara.