Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo: Pobjeda BiH u Estoniji

A. Mizdrak/ Avaz.ba

Piše: N. KREŠTALICA

10.10.2017

KRAJ UTAKMICE: BiH je savladala Estoniju s 2:1 golovima izeta Hajrovića.

90' | Dvije minute nadoknade u Talinu.

88' | Sami finiš utakmice.

83' | GOOOOOOOOL!!! BiH opet vodi! Opet je pogodio Izet Hajrović!!!

80' | Luts nakon slobodnog udarca gađa same rašlje, ali Begović sjajno brani.

77' | Nakon primljenog gola naši reprezentativci opet napadaju. Džeko je pokušao glavom ali je Aksalu bio siguran.

76' | GOOOOOOOOL!!! Estonija je izjednačila protiv BiH. Strijelac je Antonov.

75' | Duljević ulazi umjesto Kodre.

71' | Odlična prilika za BiH. Udarac Kodre odlično je odbranio Aksalu.

70' | Bez uzbuđenja u nastavku utakmice.

65' | Džeko mijenja Ibiševića.

59' | Klavan nakon kornera šutira glavom a lopta ide tik pored stative.

58' | Pokušaj Estonije nakon prekida, ali dobili su samo korner.

52' | Naša reprezentacija sigurno čuva vodstvo.

51' | Gužva u šesnaestercu, naši igrači su tražili jedanaesterac ali glavni arbitar je samo odmahnuo rukom.

48' | GOOOOOOOOOOOOOL!!! BiH vodi protiv Estonije! Strijelac je Izet Hajrović!

46' | Počelo je drugo poluvrijeme. U nastavku umjesto Kolašinca igrat će Đumić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: ESTONIJA-BIH 0:0

44'| Finiš prvog dijela. Odlična prilika za Estoniju, ali Begović siguran.

38' | Zenjov je imao odličnu priliku, ali je promašio prazan gol nakon sjajnog proigravanja sa strane.

37' | Najbolja šansa na utakmici. Medunjanin je sjajno uposlio Ibiševića čiji udarac brani golman Estonije! U narednom napadu Zukanović glavom šutira preko gola.

31' | Loša predstava naše reprezentacije u Talinu. Bosna i Hercegovina bez udarca prema golu.

28' | Novi pokušaj Estonije. Nakon prekida su pokušali domaći, ali lopta je otišla visoko preko gola.

25' | Nakon blagog pritiska Estonije, naši reprezentativci opet vraćaju posjed lopte.

21' | Prva prava prilika na utakmici. Kait je sa dvadesetak metara šutirao pored gola.

18' | BiH još uvijek bez prave prilike.

16' | Klavan je dobio žuti karton nakon oštrog starta nad Kenanom Kodrom.

13' | Utakmica je prekinuta zbog bakljade naših navijača.

12' | Iako nema velikih prilika, Estonija sve više na polovici naše reprezentacije.

10' | Deset minuta uspavanke u Estoniji.

Zmajevi imaju veliku podršku u Estoniji ( A. Mizdrak/ Avaz.ba). Zmajevi imaju veliku podršku u Estoniji ( A. Mizdrak/ Avaz.ba)

7' | Napad Estonije koji je završio bez problema za Begovića. Zenjov je traljavo šutirao.

5' | Bez većih uzbuđenja na otvaranju susreta.

3' | Naši fudbaleri od početka utakmice imaju više loptu u svom posjedu i kontroliraju tok igre.

1' | Počela je utakmica Estonija-Bosna i Hercegovina! Sretno Zmajevi!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20:40 | Igrači izlaze na teren, slijedi izvođenje himni.

20:30 | Utakmicu uživo možete gledati ovdje.

20:25 | U Talinu pada kiša, a temperatura je 9 stepeni.

20:20 | Naši fudbaleri završavaju zagrijavanje pred utakmicu, a polako pristižu i prvi navijači našre reprezentacije.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine za pola sata protiv Estonije u Talinu igra posljednji susret Kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Naši reprezentativci su sve nade za plasman izgubili u prošlom kolu kada su na Grbavici poraženi od Belgije (4:3), a sve to je iskoristila reprezentacija Grčke koja je pobjedom na Kipru "zasjela" na drugu poziciju.

Utakmica u glavom gradu Estonije za našu reprezentaciju nema rezultatski značaj osim prestiža.

Ne treba zanemariti činjenicu da forma naše reprezentacije dosta oscilira, dok je sa druge strane Estonija u odličnoj. Naime, naš protivnik ne zna za poraz u posljednja tri susreta. Oni su upisali pobjede protiv Kipra i Gibraltara te su remizirali sa Grčkom u Atini.

Pogledajte u kakvom će sastavu zaigrati naša reprezentacija:

Nakon devet kola u našoj kvalifikacijskoj grupi H, naša reprezentacija zauzima treće mjesto sa 14 osvojenih bodova dok se selekcija Estonije nalazi jedno mjesto ispod sa tri boda manje.

Ove dvije reprezentacije su do sada odigrale šest utakmica od čega je njih pet bilo takmičaraskog karaktera. Naša reprezentacija je uspješnija u međusobnim duelima. Naime, Zmajevi imaju četiri pobjede, Estonci jednu, a jednom je bilo neriješeno. Gol razlika je 19:3 u korist selekcije koju predvodi Mehmed Baždarević.

U posljednjem međusobnom duelu naša reprezentacija slavila je sa visokih 5:0.