Premijeršip: U fantastičnoj utakmici Čelzi nakon preokreta do pobjede protiv Votforda

Piše: Al. Ti.

21.10.2017

U prvom susretu 9. kola engleskog Premijeršipa Čelzi (Chelsea) je na svom terenu savladao Votford (Watford) rezultatom 4:2.

Sjajno je počeo susret za "Plavce" koji su vodili već u 12. minuti kada je pogodio Pedro.

Ipak u nastavku utakmice uslijedio je veliki preokret gostiju iz Voftorda. Prvo je Doukure (Doucoure) u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačio rezultat na 1:1.

Pereira u 50. minuti donosi veliki preokret gostima na 2:1. I kada se očekivao veliki trijumf gostiju, u samom finišu utakmice dolazi do velikog preokreta.

Prvo je Bačuaji (Batshuayi) u 71. minuti izjednačio na 2:2, da bi Aspilikueta (Azpillicueta) u 87. donio vodstvo aktuelnim prvacima.

Konačnih 4:2 postavlja svojim drugim golom danas Bačuaji u sudijskoj nadoknadi.