Napoli i Inter odigrali bez golova, Napolitanci ostali na vrhu

S utakmice u Napulju AFP

Avaz.ba

21.10.2017

U derbiju devetog kola Serije A, Napoli i Inter su večeras igrali neriješeno, bez golova - 0:0.

Bio je to duel dvije vodeće ekipe, dvije neporažene momčadi koje su taj niz produžile i poslije međusobnog duela.

Napoli je bio bolji rival tokom prvog poluvremena, imali su domaći nekolikio odličnih prilika, prvu u 20. minutu kada je Samir Handanović odličnom intervencijom zaustavio udarac Drisa Mertensa (Driesa).

Potom su opasno prijetili i Kaljehon (Callejon) i Insinje (Insigne), a u finišu prvog poluvremena mogao je i Inter do vodstva, preko Maura Ikardija (Icardi).

Upravo je Ikardi imao i početkom drugog poluvremena još jednu priliku, nije je iskoristio, poslije čega se ušlo u mirniji period utakmice.

Napoli je ostao na vrhu tabele sa 25 bodova (Inter 23), ali su prekinuli niz od osam uzastopnih pobjeda. Ipak, mogu biti zadovoljni jer su ostali lideri, a to će biti i nakon sutrašnjih utakmica (Džeko gost u Torinu, nap.a.).