Nejmar iz svlačionice gledao kako Kavani utišava "Velodrom"!

A. S.

22.10.2017

Derbi pun emocija odigrali su Olimpik i PSG na “Velodromu”, a na kraju su podjelom bodova 2:2 bili zadovoljniji Parižani.

Majstorijom Luiza Gustava poveo je Olimpik, nakon sjajne asistencije Pajea (Payet). No, brzo je uzvratio Brazilac Nejmar (Neymar), koji je na dodavanje Rabioa (Rabiot) perfektnim pogotkom izjednačio na 1:1.

Tim iz Marseja je i u nastavku prvi došao do prednosti. Florijan Tovan (Florian Thauvin) je pogodio za 2:1, a onda je Nejmar izgubio živce.

Za dva minuta dobio je dva žuta kartona, nešto slično kao danas Mario Mandžukić (za 30 sekundi dobio dva žuta, op.a.). Drugi zbog guranja protivničkog nogometaša i ostavio je svoj tim na cijedilu.

I onda, kada se očekivao kraj susreta "ukazao" se sjajni Edinson Kavani (Cavani), koji je uspio postići gol i spasiti svoj tim od prvog poraza u sezoni.

PSG je ostao lider sa četiri boda više od Monaka. Marsej ima osam poena manje od Parižana, a bio je tako blizu da vodećem timu priđe na minus šest bodova.

Mapсель - ПСЖ от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.