Đirona slavila na Riazoru, Sosijedad i Espanjol podijelili bodove

Piše: N. Kr.

23.10.2017

+1

Sa utakmicama Sosijedad-Espanjol i Deportivo-Đirona kompletirano je 9. kolo španske Primere.

Real Sosijedad je u uzbudljivoj utakmici remizirao protiv Espanjola (1:1). Domaći su u ovaj susret ušli kao blagi favoriti ali su na kraju spašavali bod.

Gosti su poveli preko Baptistaa (Baptistao) u 9. minuti i dobro stajali na terenu do kraja prvog poluvremena. U nastavku domaći uspjevaju poravnati rezultat preko Iljaramendija (Illaramendi) u 69. minuti utakmice. To se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat utakmice, a u finišu strijelac gola za Sosijedad je u samo pet minuta dobio dva žuta kartona i neslavno okončao utakmicu.

U drugom susretu večeri Đirona je slavila na Riazoru protiv Deportiva (2:1).

Na vrućem gostovanju u La Korunju fudbaleri iz Katalonije osvojili su bitne bodove u borbi za opstanak. Poveli su preko Adaja (Aday) u 25. minuti sa 11 metara. Deportivo je na identičan način izjednačio rezultat u 51. minuti preko Pereza, ali Portu je u 71. minuti donio novu prednost Đironi.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao pa su gosti odnijeli puni plijen sa Riazora.

Nakon ove dvije utakmice jedini skok na tabeli napravila je Đirona koja je sada pobjegla iz opasne zone.