Hetafe ispustio pobjedu u Sevilji, Betis se provukao

Foto Twitter

Piše: A. S.

3.11.2017

Na Benito Vilamarin stadionu u Sevilji, večeras su Betis i Hetafe otvorili 11. dionicu nogometnog šampionata Španije. Gosti su umalo napravili iznenađenje večeras (2:2).

Betis je uspio da izjednači u finišu meča na 2:2, iako je gubio sa 0:2 nakon prvih 45 minuta.

Sjajni Bergara

Mreža tima iz Sevilje zatresla se već u 18. minutu nakon slobodnog udarca koji je izveo Antunjes (Antunes), Bergara je bio najprisebniji i poslao loptu u mrežu za 1:0.

U 34. minutu gosti postižu i drugi gol. Sjajni Portiljo (Portillo) koji je jedno vrijeme (dvije sezone) hljeb zarađivao u Betisu, postigao je gol protiv svog bivšeg kluba i doveo Hetafe u vodstvo od 2:0.

Napadao je Betis u drugom dijelu, a do gola je stigao u 68. minutu kada je Kristijan Teljo (Christian Tello) pronašao Sanabriju koji je smanjio na 1:2.

Posjed lopte

Betis je do izjednačenja stigao zahvaljujući još jednom sjajnom udarcu. Ponovo je Teljo dodao loptu, a Budebuz (Boudebouz) je uspio postaviti konačnih 2:2. Igrala se 87. minuta.

Domaći su imali posjed lopte od 70 posto, ali do kraja nisu uspjeli napraviti potpuni preokret.