Bundesliga: HSV ubjedljiv protiv Štutgarta, Lajpcig bolji od Hanovera

Piše: Al. Ti.

4.11.2017

U okviru 11. kola njemačke Bundeslige danas je u terminu od 15:30 odigrano pet utakmica.

HSV je na svom terenu savladao Štutgart (Stuttgart) rezultatom 3:1. Poveli su domaći u 20. minuti golom Hanta (Hunt). Izjednačenje gostima donosi Ginček (Ginczek) u 55. minuti.

Ipak samo deset minuta kasnije HSV ponovo dolazi do vodstva, a strijelac je Kostić, a konačnih 3:1 postavlja Arp u 69. minuti.

Augsburg i Bayer su podijelili bodove, a bilo je 1:1. Gosti su poveli golom Volanda (Volland) u 47. minuti, a bod domaćinima donosi Danso samo dvije minute kasnije.

Frajburg (Freiburg) je poražen na svom terenu od Šalkea (Schalke), a gol odluke postigao je Kaliguri (Caliguiri) u 62. minuti.

I u posljednjoj utakmici Lajpcig (Leipzig) je na svom terenu savladao Hanover (Hannover) rezultatom 2:1. Strijelci za domaće bili su Poulsen i Verner (Werner), dok je za goste pogodio Jonatas (Jonathas).