Kakvog golmana imaju, nije ni čudo što Amerikanci nisu na Svjetskom prvenstvu

Avaz.ba

15.11.2017

Ušokantnom završetku srednjeameričkih kvalifikacija, Sjedinjene Američke Države ostale su bez plasmana na Svjetsko prvenstvo porazom od Trinidada i Tobaga u zadnjem kolu.

Taj rezultat iznenadio je cijelu naciju, ali i svijet, nakon što je otpisani Trinidad rutinski slavio protiv renomiranog protivnika.

Amerikanci već sedmicama analiziraju šta i kako dalje, no pogledaju li jučerašnju prijateljsku utakmicu protiv Portugala u Leiriji stvari će im biti jasnije.

Amerikanci su poveli protiv rezervnog sastava Portugala krasnim golom MekKenija (McKennieja) u 21. minuti da bi deset minuta kasnije Antunjes (Antunes) zabio, odnosno Amerikanci sebi zakuhali gol za 1:1.

Tačnije, rezervni golman Itan Horvat (Ethan Horvath) koji je očajno reagirao na centaršut Antunjesa. Horvat je pokušao u padu uhvatiti loptu koja mu je išla u naručje, ali ju je ispustio kroz noge u gol, piše Index.

Susret je na kraju završio tim rezultatom.