Dao dva gola pa odjurio u bolnicu na rođenje sina

Avaz.ba

22.11.2017

Fudbaler engleskog Vigana Rajan Kolklof (Ryan Colclough) postao je heroj na Otoku nakon što je na nedjeljnom ligaškom meču dao dva gola, a zatim u 60. minuti meča izašao iz igre i odjurio u bolnicu da prisustvuje rođenju sina.

Vigan je u 18. kolu Prve engleske lige (League One) u nedjelju savladao ekipu Donkester Roversa rezultatom 3:0. Najbolji igrač utakmice bio je 22-godišnji napadač Kolklof koji je bio dvostruki strijelac za Vigan.

Prvo je u 58. minuti meča postigao gol za visoko vodstvo svog tima od 3:0 i zatražio od trenera da ga zamijeni na terenu.

Dvije minute kasnije izvršena je izmjena, a igrač je s terena odjurio u bolnicu kako bi bio pored supruge koja mu je u tim trenucima rađala drugog sina.

- Osjećam se fantastično što slavim pobjedu, dva data gola i rođenje sina. Bio je to het-trik za mene. Hvala svima na čestitkama i podršci - poručio je Kolklof posredstvom društvenih mreža.