Keln šokirao Arsenal, Lulićev Lacio remizirao sa Vitešeom

R. Be.

23.11.2017

Na stadionima širom Evrope odigrano je prvih 14. utakmica 5. kola grupne faze Evropske lige.

Iznenađenje večeri napravio je njemački Keln, koji je slavio protiv londonskog Arsenala 1:0 na domaćem terenu. Strijelac jedinog gola bio je Girasi (Guirassy) u 62. minuti, sa bijele tačke.

Berlinska Herta, bivšeg bh. reprezentativca, poražena je u Bilbau, od Atletika rezultatom 2:3.

Strijelci za domaćine bili su Aduiz (35' i 66') oba gola sa bijele tačke. Treći gol za Atletiko dao je Vilijams u 82' minuti.

Golove za Hertu dali su Leki (26') i Selke (36'). Ibišević je odigrao posljednjih deset minuta utakmice.

Rimski Lacio remizirao je sa holandskim Vitešeom, a završilo je 1:1. Lulić je u igru ušao u 54. minuti, umjesto povrijeđenog Nanija. Gosti su poveli preko Linsena u 13', a tačku na i stavio je Alberto u 42. minuti.

Pogledajte rezultate svih večerašnjih mečeva.