Potop Evertona, Milan deklasirao Austriju, Višća strijelac u pobjedi Bašakšehira

Piše: R. Be.

23.11.2017

Na preostalih deset utakmica Evropske lige, koje su počele u 21.05 sati, gledaoci su mogli vidjeti mnogo golova, a najviše u Milanu i Liverpulu.

Nekadašnji evropski prvak, AC Milan slavio je protiv bečke Austrije s visokih 5:1.

Golove za Milan postigli su Rodrigez (27'), Silva (36' i 70'), Kutrone (42' i 93'), a za Austriju Monšajn 21'.

Everton je na svom "Gudisonu" doživio katastrofu,  a jedini gol za engleski klub postigao je Ramirez u 71. minut. Golove za Atalantu dali su Kristante (12' i 64'), Gosens 87', Kornelijus (88' i 94').

Beogradski Partizan je među klubovima koji su osigurali nastup u drugoj fazi Evropske lige.

Crno-bijeli slavili su večeras u Beogradu pobjedu 2:1.

Strijelci za Partizan bili su Tavamba u 12. i Ožegović u 53. minuti. Za Jang Bojs pogodio je Ngamaleu u 25. minuti.

Među večerašnjim strijelcima je i bh. reprezentativac Edin Višća, koji je pogodio u pobjedi Bašakšehira u gostima kod Ludogoreca.