Premijer liga: Željo u nekoliko dana dva puta pobijedio Široki na Pecari

Piše: Al. Ti.

3.12.2017

U okviru 17. kola BHT Premijer lige BiH danas je na Pecari odigran derbi susret između domaćeg Širokog Brijega i sarajevskog Željezničara.

Završilo je kao i u Kupu BiH, pobjedom Želje, ali ovaj put rezultatom 2:1, čime se tim sa Grbavice ponovo vratio na lidersku poziciju na tabeli.

Široki je poveo već u 3. minuti. Loše je u petercu reagovao Stanić, a odlično se snalazi Menalo koji pogađa za 1:0.

Izjednačenje Željezničara dolazi veoma brzo. Igrala se 16. minuta kada se Stanić iskupio za lošu reakciju kod vodećeg gola Širokog, i odlično asistirao za Kajkuta koji rutinski pogađa za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe imale su nekoliko dobrih polušansi, ali se rezultat nije mijenao i ostalo je 1:1.

U drugom dijelu mnogo bolja igra oba tima. Prvu šansu imali su gosti iz Sarajeva, ali nakon dodavanja Kajkuta, loše je šutirao Blagojević.

U 53. minuti golman Želje se istakao i dva puta spasio svoj gol. Otvorena igra na obje strane nastavila se i u nastavku igre.

U 64. minuti odlične dvije šanse za Široki. Prvo je Menalo pogodio prečku, a u nastavku akcije Begonja samo stativu.

Šok za domaće navijače, ali i igrače desio se u sudijskoj nadoknadi utakmice kada je Žerić pogodio za veliku pobjedu Želje.

Željo sada ima 38 bodova i prvi je na tabeli, dok je Zrinjski drugi sa 37. Široki ima 35, a četvrto je Sarajevo sa 32 osvojena boda.