Golijada Liverpula za nokaut fazu Lige prvaka

AFP

Piše: S.Me.

6.12.2017

Završeni su svi večerašnji susreti Lige prvaka u grupama E,F,G i H u nastavku vam donosimo rezultate svih osam mečeva:

Totenhem 3:0 APOEL

Nokaut fazu Lige prvaka osigurali su: Mančester junajted, Bazel, PSG, Bajern, Roma, Čelzi, Barcelona,Juventus, Liverpul, Sevilja, Porto, Bešiktaš, Real Madrid, Šahtjor, Mančester siti i Totenhem, dok su u Evropsku ligu otišli CSKA Moskva, Seltik, Atletiko Madrid, Sporting, Napoli, Lajpcig, Spartak Moskva i Dortmund.

94' Kraj susreta Lige prvaka.

92' Agero iz penala smanjuje prednost protiv Šahtjora na 2:1.

90' Gol Lijep GOL postigao je Anderson Taliska (Besiktas)!

88' Goool! Soares postiže peti gol za Porto, rezultat je 5:2.

87' Gol Keita postiže izjednačujući gol za Lajpcig, sada je 1:1.

86' Gol Salah postiže sedmi gol za Liverpul. Ima li kraja golovima.

83' Vilhena (Fejnord) također dobija crveni karton, domaćini ostaju sa igračem manje.

82' Crveni karton dobiva Stefan Ilsanker iz Lajpcinga.

81' Gol! Lukas ponovo dovodi Real u prednost protiv Dortmunda, sada je 3:2.

80' Goool N'Kodou donosi prednost Totenhemu od 3:0.

78' Falkao (Monako) postiže gol. Sada je rezultat 4:2 za Porto.

76' Goool prava golijada u Liverpulo. Mane postiže šesti! gol za domaćina. Nevjerovatno!

76' Gooool Ganso (Sevilla) je postigao izjednačujući pogodak. Sada je 1:1.

69' Izmjena u Realu. Iz igre je izašao Isko a ušao je Ljorente.

66' Danilo Pereira je dodao loptu koju je pokupio Tiles (Porto) i sa ruba šestnaesterca uputio odličan udarac. Njegov pokušaj je ušao u donji desni ugao. Nevjerovatan GOL! Rezultat je 4:1.

62' Kamil Glik (Monako) je poslao loptu iza golmana nakon dobro izvedenog penala.

50' Goooool Kutinjo svojim trećim golom večeras donosi prednost za Liverpul od 5:0.

49' Obamejang postiže izjednačujući pogodak protiv Reala

46' Počelo drugo poluvrijeme na svim mečevima Lige prvaka.

45' Kraj prvog poluvremena na svim mečevima.

45' Goool već je 3:0 za Porto Behrami je bio strijelac za domaćina.

43' Obamejang postiže gol za Dortmund i nsmanjuje prednost protiv Reala na 2:1.

39' Tuča u Portu, crvene kartone su dobili Felipe iz Porta i Žizel iz Monaka.

38' Goool Son povećava prednost Totenhema na 2:0.

33' Goool Ismaili povećava vodstvo Šahtjora na 2:0.

33' Abubakar postiže svoj drugi gol na susretu protiv Monaka. Sada Porto vodi sa 2:0.

33' Goool Fejnord izjednačava protiv Napolia, strijelac gola bio je Jorgensen.

26' Goool Šahtjor vodi protiv Mančester sitija, strijelac je bio Bernard.

20' Goool u Londonu, Totenhem golom Ljorentea dolazi u prednost.

19' Goool već je 3:0 za Liverpul. Treći gol postiže Firminjo

15' Goool Liverpul dolazi do dvostruke prednosti, strijelac drugog gola za domaćina bio je ponovo Kutinjo.

13' Real Madrid povećava prednost na 2:0 a strijelac je bio Kristiano Ronaldo

10' Gol Alvaro Negredo dovodi Bešiktaš u vodstvo protiv Lajpciga.

10' Gooool Maribor iznenađujuće dolazi do prednosti protiv Sevilje a strijelac je bio Markos Tavareš.

9' Gooool Abubakar postiže pogodak za Porto i tako donosi veliko slavlje domaćih navijača.

9' Real Madrid kao domaćin preko Moje dolazi do vodstva protiv Dortmunda

4' Goool Kutinjo sa bijele tačke dovodi Liverpul u prednost.

2' Zielinski nakon gužve u šesnaestercu dovodi Napoli u vodstvo protiv Fejnorda.

1' Počelo je svih osam susreta Lige prvaka u grupama E,F,G i H. Zanimljive mečeve ća igrati Lajpcig, Liverpul, Napoli i Porto, dok će i u drugim duelima također biti uzbudljivo.

Posljednjih osam utakmica Lige prvaka u grupama E,F,G i H igra se večeras. Sinoć smo saznali prvih osam timova nokaut faze Lige prvaka a večeras ćemo saznati i ostalih osam, kao i putnike u Evropsku ligu.

Sinoćni plasman su izborili: Mančester junajted, Bazel, PSG, Bajern, Roma, Čelzi, Barcelona i Juventus, dok su u Evropsku ligu otišli CSKA Moskva, Seltik, Atletiko Madrid i Sporting.

Od timova koji se sastaju večeras dalju fazu su osigurali Mančester siti, Bešiktaš, Totenhem i Real Madrid, tako da ovi timovi mogu igrati rasterećenije svoje mečeve i kombinirati sastave, dok svi ostali klubovi ne mogu taktizirati i moraju igrati u najačim sastavima kako bi ostvarili što bolje plasmane u grupama.

Grupa E: Liverpul će ugostiti Spartak iz Moskve. Pobjedom, Liverpul će kao prvi sigurno nastaviti svoj put u dalju fazu Lige prvaka ali i neriješen rezultat ih također vodi dalje tako da domaćini ne smiju biti poraženi iz ovoga duela. U drugom meču ove grupe Sevilja gostuje u Mariboru koji nema nikakvih šansi za napredovanje, dok su Sevilji potrebni bodovi ako se ne žele oslanjati na rezultat iz Liverpula kako bi izborili učešće u narednom krugu Lige prvaka.

Grupa F: Mančester siti je sa dosadašnjih pet pobjeda već osigurao prolazak dalje a večeras će gostovati Šahtjoru kojem je dovoljan i bod iz ovoga meča koko bi i oni izborili nokaut fazu. Drugi meč ove grupe igraju Fejnord i Napoli koji mora tražiti pobjedu i očekivati da Mančester siti pobjedi Šahtjor kako bi zauzeli drugo mjesto, ali to će biti jako teško.

Grupa G: Svoje učešće u nokaut fazi iznenađujuće je već obezbjedio Bešiktaš sa 11 bodova, ali kada se sve sagleda. Turski tim je svojim igrama to i zaslužio, jer ove sezone zaista igraju sjajno. Za drugo mjesto ove grupe borit će se Porto i Lajpcig koji imaju po sedam bodova. Lajpcig će ugostiti već plasirani Bešiktaš, dok će Porto ugostiti Monako koji također nema nikakvih šansi u grupi. tako da će do posljednjih minuta večerašnjih mečeva biti neizvjesno ko će zauzeti na kraju drugo mjesto u ovoj grupi.

Grupa H: Totenhem i Real Madrid su se već plasirali dalje, jedino je neizvjesno ko će kao treći iz grupe obezbjediti plasman u Evropsku ligu jer Dortmund i APOEL imaju po dva boda do sada. Dortmund će gostovati u Madridu a APOEL u Londonu u utakmicama gdje ni jednom domaćinu neznače bodovi a gostima su prijeko potrebni. Na kraju bi nečiji bod iz ovih duela obezbjedio Evropsku ligu.