Arnautović strijelac u gradskom derbiju protiv Čelzija

Piše: S.Me.

9.12.2017

+1

Iznenađujuće, fudbaleri Vest Hema savladali su Čelzi 1:0 u gradskom derbiju u okviru 16. kola Premijer lige.

Prije početka ovoga duela, gosti su važili za apsolutnog favorita, ali engleska liga ne mari za favoritima pa su rezultati kao danas često prisutni na otoku.

Duel na Olimpijskom stadionu u Londonu odlučio je pogodak Marka Arnautovića već u šestoj minuti.

Nakon toga Čelzi je uglavnom napadao cijelim tokom prvog i drugog poluvremena, ali su se “čekićari” odbranili i osvojili važna tri boda u borbi za opstanak.

Čelzi je, s druge strane, prekinuo dobru seriju jer je bio neporažen od 14. oktobra i gostovanja u Kristal Palasu. Mnogi fanovi "plavaca" vjerovatno su razočarani ovim porazom, tim više, jer ih je savladao njihov ljutiti gradski rival.

Vest Hem je stigao do 13 bodova i na ivici je zone ispadanja, dok su “plavci” ostali na 32 i bit će treći i poslije 16. kola.