Bundesliga: Bajern ide ka novoj tituli, Leverkusen i Šalke stigli do novih pobjeda

Piše: Al. Ti.

13.12.2017

U okviru 16. kola njemačke Bundeslige večeras je odigrano četiri susreta.

Vodeći Bajern je na svojoj Alianc Areni (Allianz) minimalno savladao Keln (Koln) rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Levandovski (Lewandowski) u 60. minuti susreta nakon asistencije Milera (Muller).

Bajer iz Leverkusena (Bayer) je na BajAreni također savladao Verder (Werder) rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Alario u 11. minuti.

Naš reprezentativac Izet Hajrović odigrao je posljednjih 15. minuta susreta.

Herta (Hertha) je na Olimpijskom stadionu u Berlinu savladala Hanover (Hannover) rezultatom 3:1.

Herta je povela već u 18. minuti golom Kalua (Kalou). Isti igrač je u finišu prvog poluvremena povisio na 2:0.

Tračak nade za goste donio je Bebu (Bebou) u 65. minuti za 2:1, a konačnih 3:1 postavlja Torunarija (Torunarigha) u 83. minuti susreta.

U utakmici sa najviše golova Šalke (Schalke) je na svom terenu savladao Augsburg rezultatom 3:2.

Golove za domaće postigli su Di Santo, Burgštaler (Burgstaller) i Kaliđuri (Caliguiri), dok su za goste strijelci bili Kaiubi (Caiuby) i Gregorič (Gregoritsch).

Na tabeli je i dalje prvi Bajern sa 38 bodova, čak devet više od drugog Šalkea.