Sevilja remizirala sa Levanteom i propustila priliku da se izjednači sa "Kraljevima"

AFP

Piše: N. Kr.

15.12.2017

+1

Sevilja je remizirala sa Levanteom (0:0) na domaćem terenu na otvaranju 16. kola španske La Lige.

Andalužani su imali priliku da se bar nakratko izjednače sa Real Madridom i domognu četvrte pozicije, ali velika kiša i sjajna odbrana Levantea bili su uspješniji od domaće ekipe.

Sevilja je dominirala u prvom poluvremenu, imali su posjed na svojoj strani (61%:39%), ali su uputili samo tri udarca prema golu Ojera (Oier). Slična slika bila je i u drugom poluvremenu, ali ni Levante nije bio bezopasan. Sa jedne strane prijetili su Korea (Correa) i Ben Jeder (Yedder), a sa druge Kampanja (Campana) i Džejson (Jason). Ipak, podjela bodova bila je najrealniji ishod na kraju utakmice.

Ako nešto može radovati navijače Sevilje nakon ovih 90 minuta to je povratak njihovog trenera Berica (Berizzo). Naime, nakon mjesec dana izbivanja od ekipe, Berico se vratio nakon operacije i tužne vijesti da mu je dijagnosticiran rak testisa.

U narednom kolu Sevilja će gostovati u San Sebastijanu dok će Levante dočekati Leganjes.