Udineze šokirao Inter i obradovao Napoli i Juventus

AFP

Piše: N. Kr.

16.12.2017

Udineze je šokirao Inter na otvaranju 17. kola italijanske Serije A i slavio veliku pobjedu (3:1) na Đuzepe Meaci.

Ovaj rezultat je bio kao naručen za Napoli, Juventus i Romu, a vidjet ćemo da li će ga iskoristi i svrgnuti Inter sa liderske pozicije. Gosti iz Udina bili su autsajderi, ali Inter je potvrdio da je od meča sa Pordenoneom u italijanskom Kupu u blagoj krizi.

Gosti su poveli u 14. minuti preko Lazanje (Lasagna), ali Ikardi (Icardi) je poravnao samo dvije minute kasnije. Nakon toga očekivalo se da Inter u potpunosti preokrene rezultat, ali do kraja prvog dijela ostalo je 1:1.

U nastavku je uslijedio veliki šok na Meaci.

De Paul je u 61. minuti sa 11 metara donio Udinezeu novo vodstvo, a pobjedu "Zebrama" potvrdio je Barak golom u 77. minuti. Naš Riad Bajić nije ulazio u igru.

U narednom kolu Inter gostuje Sasuolu dok će Udineze dočekati Veronu.