Juve eliminisao Đenovu i zakazao gradski derbi protiv Torina u četvrtfinalu

Piše: S.Me.

20.12.2017

Juventus je u Torinu savladao ekipu Đenove u osmini finala Kupa Italije rezultatom 2:0.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić nije ulazio u igru. Nije ni bilo potrebe jer su domaćini ovaj duel sigurno priveli kraju.

Stara dama je već u prvom poluvremenu došla do vodstva i to preko Dibale (Dybale) u 42. minuti. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu domaćini su nastavili sa sigurnom igrom, pa tako u 76. minuti povećavaju vodstvo na 2:0 i to preko Iguaina (Higuain). Sa ovim pogotkom Juve je stavio tačku oko pobjednika ovoga duela.

Do kraja meča nismo uspjeli zabilježiti nikakvu zanimljivost i tako su domaćini slavili u ovome meču rezultatom 2:0.

Ovom pobjedom Juventus se plasirao u četvrtfinale Kupa Italije gdje će ga tamo čekati gradski rival Torino.