Bolonja u uzbudljivoj utakmici savladala Kijevo

Piše: S.Me.

22.12.2017

Bolonja je večeras u uzbudljivom susretu savladala Kijevo sa 3:2 kao gost u 18. kolu Serije A.

Bila je to sjajna utakmica sa dosta uzbuđenja i golova u obje mreže.

Prvo poluvrijeme završeno je neriješenim rezultatom 1:1. Prvi u vodstvo su došli gosti u 4. minuti golom Destra. Poravnanje Kijevu donosi Inglese u 32. minuti i tako pokazuje da će to biti sjajan meč između ova dva protivnika.

Čak tri gola i jedan crveni karton smo vidjeli u drugom poluvremenu. Ponovno vodstvo Bolonji donosi Verdi u 50. minuti, dok crvenikarton za goste dobija Poli u 81. minuti.

U jeku napada domaćini poravnavaju rezultat u 85. minuti preko Kaćatorea (Cacciatore). Ovim golom domaćini su se ponadali da bi do samog kraja mogli preokrenuti rezultat ali gosti iznenađuju domaćine i ponovnim golom Destra u 90. minuti dolaze u vodstvo po treći put na susretu i s tim odnose sva tri boda kući.

Ova pobjeda Bolonji donosi proboj čak na deveto mjesto s 24 boda, Kijevo će ostai 13. sa 21 bodom.