Kup Italije: Milan nakon produžetaka slavio protiv Intera i izborio polufinale

Piše: Al. Ti.

27.12.2017

U okviru četvrtfinala Kupa Italije večeras je ekipa Milana nakon produžetaka savladala gradskog rivala Inter rezultatom 1:0 i tako izborila polufinale, gdje će se sastati sa Laciom.

U prilično dosadnoj utakmici u regularnom dijelu vrijedi istaći nekoliko šansi za nominalne domaćine u ovom susretu.

Prvo je Suso u 28. minuti odlično šutirao, ali Handanović odlično brani. Uzvratio je Inter preko Ikardija, ali njegov udarac glavom odlazi pored stative gola Donarume.

U drugom poluvremenu vrijedi istaći najbolju šansu za Inter kada je Žoao Marijo nakon asistencije Ikardija odlično šutirao, ali njegov udarac još bolje odbranio Donaruma.

U 80. minuti Suso je pogodio prečku.

Susret je završen rezultatom 0:0, te se otišlo u produžetke, gdje su se bolje snašli izabranici Dženara Gatusa, koji su golom Kutronea (Cutrone) iz 104. minute došli do velike pobjede i plasmana u polufinale.