Betis u dramatičnom meču golom sa bijele tačke savladao Leganes

Piše: S.Me.

15.1.2018

Posljednji susret 19. kola španske lige u kojem su se sastali Betis i Leganes pripao je domaćinima rezultatom 3:2.

Domaćini su već u prvom poluvremenu došli do osjetne prednosti. Teljo (Tello) je u 20. minuti Betis doveo u vodstvo, da bi Hoakin (Joaquin) tu prednost udvostručio na 2:0 u 40. minuti. Pred sami kraj prvog poluvremena gosti smanjuju vodstvo domaćina na 2:1 u 44. minuti a strijelac je bio Gumbau.

Drugo poluvrijeme gosti začinjavaju u 71. minuti kada izjednačavaju rezultat na 2:2, gol je postigao Eraso.

Domaćini se ipak ne predaju, pa tako golom Rubena Kastra (Ruben Castro) iz penala u 83. minuti dolaze do važna i vrijedna tri boda.

Pobjedom, Betis je prišao Sevilji na svega dva boda i do kraja prvenstva nadaju se borbi za Evropu. Domaćini imaju ukupno 27 osvojenih bodova u dosadašnjem toku prvensta i zauzimaju sedmo mjesto na tabeli, dok gosti su trenutno 13 na tabeli sa 24 osvojena boda.