Mesi promašio penal u porazu Barce od Espanjola, Sevilja slavila u Madridu

AFP

Avaz.ba

17.1.2018

Nakon augusta prošle godine i poraza od Reala u superkupu, Barcelona je konačno izgubila. Desilo se to večeras, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja.

Poraz je bolniji zbog činjenicie da je protivnik bio gradski rival Espanjol, ali i zbog političkih tenzija. U Kataloniji većina koja teži nezavisnosti navija za Barcu, dok prošpanski stanovnici Katalonije navijaju za Espanjol.

Plavo-bijeli su slavili sa minimalnih 1:o, golom Oskara Melenda (Oscar) u 88. minuti.

Da ovo nije bila najbolja noć za katalonskog giganta pokazao je i Lionel Mesi (Messi), koji je u 62.minuti propustio realizirati penal.

Drugi dio "bitke za Kataloniju" na rasporedu je 25. januara na Nou Campu.

U preostala dva susreta Sevilja je u Madridu pobijedila Atletiko 2:1, dok je istim rezultatom Valensija na domaćem terenu slavila protiv Alaveša.