"Plavci" osvojili važna tri boda protiv Brajtona

Piše: S.Me.

20.1.2018

Susret 24. kola Premijeršipa između Brajtona i Čelzija pripao je gostima ubjedljivim rezultatom 4:0.

Čelziju je dobro došla ova pobjeda jer vodi veliku bitku sa nekoliko klubova u vrhu tabele za plasman u Ligu prvaka.

U prvom poluvremenu "Plavci" su stekli osjetnu prednost od 2:0. Strijelac prvog gola na samom početku susreta bio je Eden Azar (Eden Hazard) u 3. minutu. Na drugi gol se nije mnogo čekalo jer je već u 6. minuti drugi gol za Čelzi postigao Vilian (Willian). Sa prednošću od dva gola otišlo se na odmor.

Brajton je u drugome poluvremenu pokušao učiniti ovaj susret zanimljivijim. Imali su nekoliko dobrih prilika za postizanje gola ali do promjene rezultata na semaforu nije došlo.

U drugom dijelu drugog poluvremena igrači Čelzija pojačavaju tempo i tako u 77. minuti svojim drugim golom na meču, Eden Azar povećava prednost gostiju na 3:0. Tačku na i u ovom meču postavlja Viktor Moses (Victor Moses) u 89. minuti i donosi gostima važna tri boda konačnim rezultatom 4:0.