Sarajevo odlično počelo pripreme u Antaliji: Rahmanović i Kuzmanović donijeli pobjedu protiv Karabaga

Piše: R. Be.

29.1.2018

Nogometaši Sarajeva savladali su danas u prijateljskom meču azerbejdžanski Karabag  rezultatom 2:0.

Time je tim Husrefa Musemića odlično otvorio pripreme u Antaliji i ovaj rezultat sigurno će podići samopouzdanje na viši nivo.

Strijelci za koševskog premijerligaša bili su Amar Rahmanović i Mićo Kuzmanović.

Rahmanović je bio jedan od najboljih nogometaša na terenu. U 35. minuti oduzeo je loptu na sredini terena, proslijedio je Krsti Velkoskom. Makedonac loptu vraća Rahmanoviću na ivici šesnaesterca, ovaj izlasi sam pred golmana Karabaga i rutinski pogađa.

Sarajevo je u nedostatku nekoliko nogometaša, koji su na američkoj turneji sa reprezentacijom BiH, ipak odigralo odličan susret, te su i tehnički i fizički parirali učesniku Lige prvaka.

Karabag nije imao izraženije prilike, a Sarajevo je u 79. minuti u vodstvo od 2:0 doveo Mićo Kuzmanović.

Bio je to sjajan pas Joakima Adukora (Joachim) iz zadnje linije, Kuzmanović se odlično snalazi i pogađa za sigurnu prednost.

Karabag je u 88. minuti pogodio mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Husref Musemić mogao je biti zadovoljan viđenim u ovom susretu, jer bez nekoliko stamdardnih nosilaca igre danas je dobio dobar uvid u ono što mogu pojedini nestandardni nogometaši.