Sarajevo preokrenulo minus dva i pobijedilo Kuban

FK Sarajevo

Piše: R. Be.

2.2.2018

Nakon što je Nikita Maljarov (Malyarov) u 21. minuti Kubanu prednost od 2:0 u susretu sa Sarajevom, rijetko je ko mogao očekivati da će izabranici Husrefa Musemića doći do pobjede u ovom prijateljskom duelu.

Prvi gol za Kuban Maljarov je postigao u 19. minuti sa bijele tačke.

Ipak, ako je išta Musemić svojim dolaskom na Koševo donio i usadio u igrače to je borbenost i upornost.

Nakon nekoliko propuštenih šansi, najbolju je propustio novi kapiten Krste Velkoski, kada je u 36. minuti promašio penal.

U drugo poluvrijeme Sarajevo je ušlo još agilnije, a Makedonac je u 59. minuti popravio utisak, kada je asistirao Anelu Hebiboviću za smanjenje rezultata.

Emir Halilović je u 74. minuti poravnao rezultat, a još jednu asistenciju upisao je Velkoski.

Bh. premijerligaš tada je već bio u psihološkoj prednosti, a nakon 84. minute Sarajevo je imalo i igrača više.

Minut prije kraja susreta gol za pobjedu postigao je Mićo Kuzmanović.

Bila je to druga utakmica bordo momaka protiv respektabilnog protivnika, u kojoj su pokazali da imaju karakter, ali i kvalitet.

Husref Musemić, ali i navijači FK Sarajevo s velikim optimizmom mogu očekivati nastavak sezone.